Dnes 6.5.2021 má svátek:        zítra:     

Články

« Seznam

Ještě jednou o konkurzu

22.11.2009

Chtěla bych (snad už naposled) vysvětlit nejasnosti a nepochopení kolem konkurzu na ředitele školy a KLOVELu.
Konkurz jsem vyhrála, tak proč bych měla být zhrzená? Že nejsem ředitelkou? Pan starosta má právo si vybrat a já jeho výběr respektuji. Nemám chuť ani možnost jeho rozhodnutí měnit. Tohle politikaření mě nezajímá a nerozumím mu, proto se tím nehodlám zabývat.
Rozumím ale dětem, a proto jsem spoluzakladatelem občanského sdružení KLOVEL. Kdo chce, ať si přečte stanovy, tam je řečeno vše. KLOVEL vznikl i z potřeby zavřít pusu všem zlým jazyků, které nás osočovaly, že se na akcích pro děti obohacujeme. Díky účetnictví můžeme zájemcům dokázat, že všechny případné výnosy jsou opět investovány do dalších akcí. Snad svojí činností budeme mít možnost všechny přesvědčit, že jen chceme pokračovat v tom, co už děláme několik roků. Teď ovšem pod hlavičkou KLOVEL.
Jsou tu přece i další spolky a sdružení a vadí snad někomu? I my bychom rádi spolupracovali a přispívali k rozvoji kulturního života v obci.

Lenka Slunko Fréharová


Komentáře

krytik

12. prosince 2009, 17:14:22

Já si myslím, že škola potřebovala velkou změnu.
Konkrétněji si myslím, že se v této škole se doposud
učilo způsobem nauč se sám.Kdo trvá na tom, že se měl
stát rěditelem někdo, kdo tam již dlouho setrvalse se asi hodně mýlí.Jsem s výběrem spokojená.O proti vědomostem jiných dětí se vědomosti žáků ZŠ Klopina rovnaly nule.Čekám proto velký přínos nových poznatků těchto dětí a zároveň jejich autoritu ke svým pedagogům.

krytik

12. prosince 2009, 17:38:09

Omlouvám se za pravopisné hrubky ........

Michal Míča

12. prosince 2009, 23:27:12

Vážená kritičko, mohla by jste prosím svůj názor rozvinout a uvést konkrétně, které vědomosti žáků ZŠ Klopina byly vůči jiným dětem rovny nule? Kolika žáků se tento nedostatek týkal? Mohla by jste prosím vysvětlit objektivní způsob porovnání, na základě kterého jste k tomuto názoru dospěla? Nebo je to spíše Váš subjektivní názor?
Dospět k objektivním výsledkům v této otázce by totiž, dle mého názoru, znamenalo provést detailní sociologicko-psychologický průzkum cílové skupiny, který by musel zahrnout nejen studijní předpoklady jednotlivých dětí, ale také detailní zhodnocení jejich rodinného zázemí z pohledu domácí přípravy atd.

Barbora Drlíková

13. prosince 2009, 19:36:43

...Vědomosti žáků ZŠ Klopina se rovnaly nule??? V tom případě bych nemohla napsat ani tento komentář kdyby se moje vědomosti rovnaly nule. Už je to pár let co jsem tuto školu opustila, ale sama za sebe musím říct, že mi dala ten nejlepší základ.

krytik

13. prosince 2009, 20:17:04

Jestli po mě chcete konkrétní příklady, tak jste si nemusel dávat práci s těmi tučně červenými připomínkami zásad pro zanechání komentáře....!!
Poroučím se chvalte se sami mezi sebou....když vám to dělá dobře.....

.............

14. prosince 2009, 18:32:39

Chtěl bych vás podpořit ze stejného důvodu!!!!
Moje prognóza je něco jako postavíš se nám
tak se potýkáš s velkými problémy...
Začnou šířit drby a dobírat si vás mezi sebou.
To není nic pěkného, je lepší mlčet.
Tyto stránky jsou absolutně ke chvále toho čeho dosáhli.Ale to co po..... o tom se radši nemluví.
Chválíte se, ale neuvědomili jste si to, že kryti má pravdu.Jak to můžete pane Míči dokazovat sociologopsycho..... průzkumem.Přistěhoval jste se sem před 2-3lety.Vy memůžete vědět ani za mák jak to zde vypadalo v posledních 5-6letech.Děti bez autority k učitely.Já vím, zě soudružko-soudruhu už se dávno neříká, ale oslovovat učitele přezdívkou nebo přímo jménem je absolutně neslušné...
Musím se tedy zeptat, je váš názor subjektivní nebo odborný??
Je totiž také dobré vědet, že ktomu máte podklady...já totiž znám i takové co letos přestoupily, a po podložení učiva učitelé na jiné blízké škole zjistily, že tyto děti se v podstatě neučily.Na to vy ale už ohled neberete a lestli si myslíte paní Báro Drlíková, že dobrý základ je být pozadu v základních předmětech tak si o tom nechte zdát dál.Ale doufám, že až otevřete oči tak se budete moci kouknout zpět, protože již to bude zahlazeno.Nemůžete se dívat na přítomnost, jelikoš ta je narozdíl od minuosti zahlazena.

Lenka Fréharová

14. prosince 2009, 21:54:09

Asi bych měla reagovat, oponovat, bránit se, ale tohle je opravdu pod moji úroveň. Anonymita je velmi pohodlná, ale zbabělá. A názory zbabělců mě nezajímají a nehodlám je akceptovat.

Naďa Urbášková

15. prosince 2009, 07:36:41

K této diskuzi bych řekla asi tohle.Kdo si chce najít na někom chyby, tak si je najde vždy, i když ten člověk či daný subjekt se bude snažit dát do toho vše nejlepší.Nezávidím práci učitelům, dnes vyhovět opravdu nelze.Dříve jsme dostali pravítkem či potupně jsme stáli v koutě za to, že jsme něco provedli.Dnes je to jiné, děti jsou vychovávány bez autority k druhým už v rodinách, takže když oslovují učitelku jménem, není to opravdu nic špatného, ale když ji osočí sprostě, či vyhrožuje, tak ten základ má z rodiny a ne ze školy.A jak jsem již řekla, spolupráce školy a OÚ je nutná a tu bohužel paní Šindelářová neměla. Jak lze kvalitně vyučovat, když chybí podpora.
Ve škole je nové vedení, každý z nás to nějak pochopil, ale je vážně brzy dělat závěry.Vždyť za toho necelého půl roku není možné porovnávat výsledky.A pokud se schováváte za anonymitu, pak se Vám jen vysměji.Můj názor je ten, že kdo nedokáže říci vše na rovinu a ne jen ,(jak já říkám)za rohem, pak ať raději jde do sebe.Tam se opravdu snoubí inteligence s hloupostí.

.............

15. prosince 2009, 16:26:55

Tak já budu k tomuto oponovat.Schováváním se za anonymitu, protože nepatřím mezi vás.Víte když jsem sem najel, měl jsem tu místo na zanechání kometntáře, tak jsem ho tu nechal.Ale nevymlouvejte mi ho, protože víte že mám pravdu.Víte KLOVEL vznikl jako občanské sdružení jestli se nemýlím.A pokud chcete něco dělat pro veřejnost tak určite tomu neprospěje když sem zatáhnete školu.To jste neměli dělat.Kdyby vám nevadila porážka, tak o tom nepíšete.Ale ukažte mi dítě které přešlo do ZŠ Úsov a nemělo problémi.Je to částečně vina dětí, ale když se to dítě připravuje je to i vina učitele.A ano, hádat se o svůj názor s vámi nebudu, protože ho nemůžete skrýt za ničím skrýt.No a jestli je brzo na závěry, tak mi řekněte až nebude.Všichni totiž dobře ví, že vedení ZŠ Klopina se mělo už dávno změnit.Kvalitně vyučovat totiž lze.Přestat s výlety které byli neustále po sobě.Můj názor mi nevymluvíte.A nadávat taky nemá cennu, protože vím, že bych byl stejný jako vy.Asi to tímto ukončím.Jen bych chtěl dodat, že se nevzbouřily
dva-tři lidi.Ale je jich mnohem víc.A svádět vinu na paní Šindelářovou je taky dost provokativní.A tímto bych vám chci říct: Máte velmi mnoho příznivců, ale děláte si tím velmi mnoho odpůrců!! Odepisovat už nemusíte, protože už vám to tu rít nebudu.Strašně to tu totiž smrdí všechno samochválou.
Váš ......... .

naďa Urbášková

15. prosince 2009, 17:19:10

Samochválu tu preferujete jen vy pane anonymní.

Naďa Urbášková

15. prosince 2009, 17:30:02

K panu či paní anomymní: z vašeho příspěvku je znát, jak dokonale se řadíte mezi bohémy.Cituji...a nevymlouvejte mi ho, protože víte, že mám pravdu".
Vaši inteligenci se kloním!

Hýblová Jarka

15. prosince 2009, 18:33:26

Čtu vaše komentáře a velice ráda bych se připojila do vaší diskuze.Kdyby vám to nevadilo, ráda bych vám pověděla o problémech s přestupem mé dcery.ZŠ Klopina jak víme končí 5.ročníkem.Potom se musí prěstoupit na jinou školu.Prěstupem ale začal teror....
Očekávala jsem mezeru v anglickém jazyku, ale v matematice a základních prědmětech nikoliv.Musela jezdit na raní doučování, protože jí předložily příklady které v životě neviděla.A v anglickém jazyce byla skoro o dvě knihy pozadu.Jedinný předmět který jí še byl český jazyk.Tímto bych to chtěla tak trochu ukončit.Ale chtěla bych ještě podotknout, že perně doufám, že prěchod mého druhého dítěte nebude tak dramatický.

Lída

15. prosince 2009, 19:02:48

Souhlasím s Krytikem.Je to všechno jenom provokace, a zlo proti škole a starostovy obce, to víme všichni.O některých akcích pro děti spoustu lidí ani nevědělo.Například Jablíčkový Den-jak to tak vypadá jsou to akce jen pro vaše děti.CHcete se pouze zviditelnit.A kdyby paní Lenka (jak si říká Sluníčko)
byla ředitelkou, tohle vše by se nedělo, a žádný KLOVEL by nebyl.A co takhle výuka na skákacím balónu, za chvíly se děti budou houpat na lustru.Nebo psaní
do sešitu, sešity nejsou, jenom cáry papíru, které se doplňují.Výsledkem je, že dítě není schopno napsat větu.Tímto chci poděkovat těm, co zvolily nového ředitele, který konečně zavedl metodu----UČME SE!!!---Konečně děti sedí v lavici, a mají respekt z pana učitele, jako jsme kdysi měli my.TO JE MŮJ NÁZOR!!

Naďa Urbášková

15. prosince 2009, 19:43:25

Paní Lído, doufám, že tohle jste nemyslela vážně.a pokud ano, pak se zamyslete nad tím komu děkujete, co preferujete.

Andrea Kochwasserová

15. prosince 2009, 19:51:11

Moje dcera v letošním roce přestoupila z klopinské školy do Úsova a nemůžu říct, že nemá žádné základy,až na aglický jazyk.Je to jen o tom s jakým přístupem dělala předešlé roky a jak jsme se k tomu stavěli mi.Jestliže jsme prvních pět let nejevili dostatečný zájem jak se dítě učí,v jakém předmětu by mělo zabrat,pak nemůžeme chtít po něm nějaké zázraky.Potom se lehce řekne klopinská škola nic nenaučí.Každý z nás měl tu možnost dát dítě na jinou školu, tak proč jste tak neučinili,když ta škola je ted tak špatná.

Hýblová Jarka

15. prosince 2009, 20:12:08

Moje dcera byla v ZŠ Klopina premiantkou třídy.Neměla žádné problémy s učením, a ročníky ukončovala s vyznamenáním.Domácí příprava byla plnohodnotná a pečlivá.Přesto jak jsem již už psala, po přestupu do Mohelnice měla velké mezery v učebních předmětech.Přešla do Mohelnice, aby se dostala do studijní třídy, což nebylo možné díky mezerám v matematice a anglickém jazyku.Moje dcera je studijní typ, takže během roku díky pomoci učitelů a doučovacích hodin toto zvládla.Přemýšlím nad tím, jak by se potýkala s doháněním učiva, pokud by patřila mezi průměrné nebo podprůměrné žáky.

Fréhaři

15. prosince 2009, 21:42:08

Naše dcera je také absolventkou ZŠ Klopina. Byla a je premiantkou třídy i po bezproblémovém přestupu do studijní třídy v Mohelnici. V matematice opravdu řešila příklady, které v životě neviděla, protože to byla nová látka, která nebyla obsahem osnov 1.-5. ročníku. Dovolím si připomenout, že šestým ročníkem začíná druhý stupeň = nové učivo, jiní učitelé, jiný přístup, větší nároky. Ne všechny děti se s tím dokáží rychle a bez problémů vyrovnat, takže je nejjednoduší případné neúspěchy svalit na někoho jiného.
Je smutné, že dané problémy řešíte tady a až teď. Když byly podle Vás aktuální a měli jste možnost vyřešit je ve škole, která ... a teď mi dovolte citovat p.Šindelářovou: "Škola je zamčená jen kvůli bezpečnosti. Když budete mít jakýkoliv problém, zazvoňte, jsme tu pro Vás."
Jenže řešit problémy z očí do očí je těžší, než někoho anonymně napadat.
Možnost komentovat tady je, ale ráda bych už školní záležitosti řešila na půdě školy. Pokud nejste spokojeni s mými výukovými metodami, obraťte se osobně na mě nebo na ředitele školy.
Lenka Fréharová

Šmoldas

15. prosince 2009, 21:49:35

Pro ty TVRDÉ KRITIKY a další anonymní ...
Hy,chy,ky,ry,dy,ty,ny - tvrdé souhlásky = tvrdé y.
Kritik, ale třeba i paprika, triko, princ... jsou slova cizího původu.
Jste-li absolventy zmiňované školy, pak je Vaše kritika oprávněná.

krytik

16. prosince 2009, 15:05:26

Dovolím si podotknout, že je to jméno název můj název.A to že jsem se podepsala s tvrdým y.Tak to je můj problém stejně jako Serynová s měkkým nebo tvrdým i-y.

Hyblová Jarka

16. prosince 2009, 15:14:09

Cituji:Ráda bych už školní záležitosti řešila na půdě školy.
Chcete-li diskuzi, tak se předem připravte na to, že se proti vám může otočit i to, o čem byste nechtěli ani slyšet.Když to chcete řešit na půdě školy, nevím proč to tedy dáváte na stránku KLOVELU!!

Jitka Beranová

16. prosince 2009, 16:14:41

Super. Mám z toho na dálku radost. Tady je jen za poslední týden 511 návštěv a na www.klopina.cz se výrazně zvedlo množství aktualit. To je dobře, spousta se toho děje a všichni se snaží :)

Lenka Fréharová

16. prosince 2009, 18:19:09

Jarko Hýblová,
toto nejsou stránky KLOVELu! Jsou to neoficiální informační stránky Klopiny a Veleboře. KLOVEL se zde jen prezentuje.
Úmyslem článku Ještě jednou.. nebylo rozvinout debatu o kvalitě vzdělávání v ZŠ Klopina. V tomto článku jsem objasňovala, že nemám potřebu se tlačit na post ředitele (reakce na komentář Píta). Komentář Krytika k danému článku byl podle mě zcestný. A další komentáře (i Tvůj) jsou odezvou na Krytika a ne můj článek.
PS: Opravdu je nutné, abychom si my dvě takhle dopisovaly?

.............

16. prosince 2009, 19:17:13

Je to zbabělé a můžete to ignorovat paní Fréharová.To že vaše dcera neměla problémi s přestupem by ale mohlo být tím, že jste ji celé prázdniny doučovala a také, že měla SOUKROMÉHO ANGLIČTINÁŘE!!Takže toto nebude výsledkem ZŠ Klopina!!

............

16. prosince 2009, 19:49:39

Omlouvám se nechtěl jsem to zveřejnit, ale jednáte nefér.A jestli je to diskuze, měla by se rozvíjet.

Karolína Fréharová

16. prosince 2009, 19:56:43

:):):):)

olga drlíková

16. prosince 2009, 20:29:49

Pro ........dost ubohé.Je vidět že jste šťastný ,že můžete říct svůj názor jako anonym.Jste velice zbabělí ,že se neumíte podepsat.Je to síla co?Zvednete si své ego a můžete napsat svůj názor.Což se v Klopinách nestává.Tak proto jste ten anonym.

Naďa Urbášková

16. prosince 2009, 20:43:12

Anonymnímu pisateli bych chtěla říci, že si neuvědomuje, že je rozdíl mezi rodičem a učitelem.
Pokud rodič má zájem a poskytne svému dítěti něco navíc, je to snad dobře.Ale pokud se rodič spoléhá jen na školu, tak je to opravdu zbabělost.A jinak, každý vyniká v něčem jiném, není člověka dokonalého a tudíž i z dětí, učitel nemůže učinit geniální dítě, pokud to tomu dítěti není z hůry dáno. A pokud chtěla paní Fréharová dopřát svému dítěti něco navíc, pak se zachovala jako správná matka a snažila se mu dát více vědomostí i během prázdnin.Myslím si, že je to ochota a zájem rodiče samotného, aby ve svém volném čase se dítěti věnoval.Vážený pisateli vydíte vše od stolu a asi vaše děti proplouvaly životem zcela a jistě bez problému.Tohle je nechutné.

.............

16. prosince 2009, 20:45:12

Lenko Fréharová dovolím si podotknout že vaše dcera není premiantkou třídy.Ze svých zdrojů vím, že pouze mezi premiantky patří.A jestli mají být ty smajlíky výsměchem, tak se smějete sami sobě!!!

Naďa Urbášková

16. prosince 2009, 22:48:08

Zamyslete se !!!!
Vyčetli jste tomuto sdružení, že se schovává za děti, ale sami používáte své děti k tomu, aby jste se mstili takto lidem, kteří Vám nejdou pod nos.

Administrátor

16. prosince 2009, 23:27:23

Vážený pane, nevadí mi, že zde uvádíte vaše osobní názory, ať jsou jakékoli, přestože se pod ně nedokážete podepsat. S tím jsme při tvorbě koncepce tohoto webu počítali, ale v dnešním komentáři v 19:17 záměrně uvádíte lživé a smyšlené informace, aby jste štval lidi mezi sebou. To se neslučuje ani se slušností, ani s etikou a pokud v tom budete pokračovat, budu nucen tyto lživé komentáře smazat a omezit vám přístup pro vkládání dalších komentářů. Pokud chcete diskutovat, chovejte se prosím korektně.

.............

17. prosince 2009, 19:03:40

Proč si myslíte že jsou moje informace lživé?????
A vymažte mě, stejně si to již všichni přečetli a pobavily se.Lidi mezi sebou neštvu ale nýbrž jim podávám to co jim bylo odebráno.A to proto, že KLOVEL jsou jedni a ti samí, a také jsem se za to omluvil.Já narážím na chování některých členů KLOVELu a to je také na hranici s etikou.
Vidíte kam až jsme se dostali...........

Naďa Urbášková

18. prosince 2009, 14:57:14

Já se opravdu bavím, nad tím co tu anonymně píšete. A co nám bylo odebráno občanům? Bydlím tu už 28 let, a opravdu byly zlaté časy, kdy jsme si nemuseli žádat písemně o nic, vždy pan Saksa přišel a byl i v sobotu ochotný řešit problémy lidí na místě. Vždy se lidé domluvili a vyšli si vstříc. Neříkám, problémy budou vždy a za každého režimu. Jen tenkrát se snažil každý přiložit ruku k dílu a i bez nároku na odměnu udělat pro obec něco víc. Opravdu si myslíte, že tyhle výjevy nesnášenlivosti a záště jsou dobré pro život občanů?Zasaďte stromy, ukliďte si kolem domú, přispějte na akce ze svého, třeba jen malým sponzorským darem, tolerujte své sousedy stejně jako by jste chtěli, aby oni tolerovali vás. Myslíte si, že udáváním a pomluvami něčím přispějete? Řekněte nahlas, že vám vadí třeba havárie na vodovodním řádu, nebo že není vše jak má být, ale nedělejme, že vše je bezchybné.Dnes je to jen byrokracie pod záštitou demokracie. A přečtete si článek spisovatele Václavíka, ten říká....zasadili jsme strom, ale zapomněli jsme plít zahony. Víte co tím myslel? Já ano a pokud to nevíte vy, což asi nevíte, je mi vás upřímně líto.

Pít

18. prosince 2009, 16:47:18

Pro administrátora.Vy tady píšete něco o lživých informacích a vyhrožuje te,ale jak přišla paní Fléharová na to že jsem v nějakém článku psal o ní???Nikde jsem její jméno nepsal a jestli si to vztáhla na sebe, tak asi na tom bylo něco pravdy.Takže by bylo dobré měřit všem stejným metrem. Ale to asi na těchto stránkách nepujde.Klidně učte děti na lustrech ,klidně jim vyhlašuj te dny bez masa a kontrolujte jim svačiny,ale nemějte plnou pusu demokracie ,když vy nejste vůbec jiní.Jinak Vám přeji všem lidem krásná Vánoce a užívej te si těch vlastních lichotek.

Naďa Urbášková

18. prosince 2009, 17:52:11

Měřit všechny stejným metrem, právě jste na to přišel pane Píte.U nás v obci přávě ten metr je jen na některé, do nichž vy jistě nepatříte, asi už vím o koho jde.

.............

18. prosince 2009, 19:37:06

A stačí na vás ten metr paní Urbášková nebo potřebujete DVAKRÁT TAK VELIKEJ????
Píte jen tak dál!!!!!!!
Opřise do nich........

Naďa Urbášková

19. prosince 2009, 06:36:49

Vyhrožujete?

Naďa Urbášková

19. prosince 2009, 06:42:25

I vám nabízím osobní výměnu názorů.Budete hrdinou a dokážete to unést? Já ano. Já se za tyto stránky milý pane (?!) neschovávám.

Administrátor

19. prosince 2009, 22:07:02

Pro Píta: Mé upozornění na nekorektnost se týkalo komentáře k tomuto článku napsaného 16. prosince 2009, 19:17:13, nikoli na váš komentář. Čtěte prosím pozorněji, je to tam přesně specifikováno.

Bývalý student

15. března 2010, 22:50:03

Dobrý den,
myslím si, že kritika na účet zdejší školy je neopodstatněná a to z důvodu toho, že nezáleží až tolik na škole, na kterou dítě chodí, ale na přistupu žáka k učení. I sebe lepší učitel nemuže udělat s dítěte, které nemá zajem se učit, genia. Od toho by tu měli být rodiče a vést své děti ke studiu.

TOPlist