Dnes 17.4.2021 má svátek:        zítra:     

Články

« Seznam

Mikulášská nadílka

06.12.2009

Že se ve velebořské palírně dějí občas podivuhodné věci, ví už hodně lidí. Co se ale stalo 5.12.2009, ví jenom pár odvážlivců.
V sobotu se totiž na palírnu sjeli čerti s Mikulášem a nechyběl ani okouzlující anděl. Jejich příchod ohlásily rolničky a pravidelné ťukání podkov. Přijeli kočárem taženým koňmi. A i když se prolilo pár slz, byly tam samé hodné děti a dostaly nadílku.
Až Mikuláš se svou družinou pomalu zmizel ve tmě, pokoušeli jsme se vánočně naladit a vnést do našich duší sváteční atmosféru. Povedlo se. Rozdali jsme si hudební nástroje, všichni dostali zpěvníčky a zpívaly se koledy. Největší úspěch měl trianglista Olda. Po přezpívání celého zpěvníku a pár přídavků se začaly hrát hry, při kterých jsem se výborně bavila nejen já, ale myslím, že i všichni ostatní.
A vy, co jste tam nebyli, nevíte o co jste přišli.

Karolína Fréharová
_______________

Občanské sdružení KLOVEL moc děkuje za podporu:
p. Oldřichu Reichelovi st.
p. Oldřichu Reichelovi ml.
p. Nadě Urbáškové
p. Miroslavu Nesétovi
Farmě Zbořil
a Drlíkům

Ve galerii si můžete prohlédnout pár fotek z této akce, přímý odkaz zde: www.klopinavelebor.c…


Komentáře

Zdenina Míčová

7. prosince 2009, 10:43:55

Přepadla mě velká nostalgie nad těmi rolničkmi a vozem a rozzářenýma očima dětí...Vánoce jsou časem zázraků a malé zázraky se odehrávají již v tomto čase adventu. Děkuji všem, kteří si v dnešní době shonu najdou čas, aby potěšili duše dětí i přátel. Děkuji moc sponzorům Mikulášské nadílky, děkuji všem, kteří přišli a tento zázrak umožnili a společně prožili.

Naďa Urbášková

7. prosince 2009, 11:44:16

Děkuji za to, že iniciátoři této akce si našli čas a přijeli k nám za malým Jiříčkem, který je nemocný.Byl nesmírně šťastný, když uviděl Mikuláše, anděla , ale nejvíce se mu líbili čerti.Celý zbytek večera mu zářila očka.Mockrát děkuji.

TOPlist