Dnes 17.4.2021 má svátek:        zítra:     

Články

« Seznam

Vzpomínka na Olympijské hry v Lipince

07.12.2009

Adventní čas by měl být časem oddechu, zamyšlení a postupem času směrem ke konci roku i bilancování.
Rád bych toho využil ke vzpomínce na akci letošního roku a tou byly LETNÍ OLYMPIJSKÉ HRY v Lipince.
Po fenomenálním úspěchu premiéry ve Veleboři, kdy byla laťka organizační a sportovní úrovně nasazena velmi vysoko, byly obavy, jak si poradí Lipinka – obec, která obhajovala titul olympijského šampióna. Dnes musím společně se stovkami návštěvníků a sportovců samotných uznat, že to zvládli víc než výborně. Jediné, co bych jim mohl vytknout, bylo, že v první půlce dne neporučili větru a zejména dešti! Celý nástup spojený s průvodem historických vozidel a štafetovým během obcemi s olympijskou pochodní totiž propršel a někteří choulostiví veteráni museli zpět do sucha svých garáží. Škoda!
Svatý Petr ale měl nad námi slitování a se začátkem sportovních disciplín nařídil konec deště! V ten okamžik jsme všichni ožili a pustili se do připravených, ale i zcela spontáních disciplín, které na nás místní dámy a pánové „ušili“.
Ze všech soutěží bylo znát, že chceme bavit diváky i sami sebe. Humor, recese, nadsázka a dobrá zábava – to bylo společné pro vše, co se na ploše Olympijského stadionu v Lipince dělo.
Stejně jako loni ve Veleboři byl s napětím očekáván vrchol celé olympiády, a tím bylo pánské vystoupení, tzv. volná kreativní disciplína, ve které bylo „vše povoleno“.
Stoprocentně utajené přípravy všech akcí udržovaly diváky v napětí do poslední chvíle (co asi přijde?). Vše nastartovala lipinská skupina „5x Michael Jackson“, následovali Velebořáci s reklamní akcí „Mňam, mňam Bobík“, a závěr obstarali Klopiňáci nečekanou „erotickou show“ (před 22 hod.!?!) s názvem „Pozri, čo pre těba mám“. S posouzením jsme letos tak rozhodčí komisi zamotali hlavu, že museli uznat, že v této disciplíně nelze označit vítěze ani poražené.
Přesto ale bylo potřeba určit jedno družstvo jako celkového vítěze a tím se pro rok 2009 stalo družstvo Veleboře (jak je známo, tak historie se neptá na další místa, ale zná jenom vítěze!)
Je třeba podotknout, že stupně vítězů byly dostatečně široké na to, aby se tam směstnalo vždy celé družstvo sportovců ze zúčastněné vesničky a obdrželo z rukou starosty obce Lipinka připravené perníkové medaile za své hodnotné regionální rekordy.
Doufáme, že jsme se stali dostatečně dobrými vzory pro naše nejmladší a že tito budou pokračovat v našich stopách a budou mít snahu překonávat námi nastavené mety. Nejbližší možnost budou mít na připravované akci již příští léto.
Takže sportu zdar a recesi zvlášť.

Velebořské hajné Jirka Švéda.

V galerii si můžete prohlédnou pár fotek, přímý odkaz zde: www.klopinavelebor.c…


Komentáře

Není vložen žádný komentář..

TOPlist