Dnes 17.4.2021 má svátek:        zítra:     

Články

« Seznam

Tříkrálovská sbírka

20.01.2010

V úterý 12. ledna v 16:53 místního času (22:53 SEČ) zasáhlo nejchudší zemi západní polokoule Haiti zemětřesení o síle 7 stupňů Richterovy stupnice, s následnými otřesy o síle 5,9 a 5,5. Epicentrum se nacházelo 16 km jihozápadně od hlavního města Port-au-Prince, pouze 30 km hluboko, což pravděpodobně umocnilo škody.
Tato zpráva otřásla celým světem. Uvědomění si hrůzných následků napomohly obrázky a reportáže z místa neštěstí, uveřejněné snad ve všech médiích.

Krédem Charity ČR je pomoc bližním v nouzi bez ohledu na jejich příslušnost k rase, národnosti či náboženství. Proto je jedním z největších pomocníků a organizátorů sbírek u nás. Charita ČR uvolní na pomoc pro Haiti částku jeden milion Kč. Nemalou část z této sumy tvoří příspěvek Arcidiecézní charity Olomouc, a to ve výši 200 000 Kč od Římskokatolické farnosti Zábřeh a okolních farností. Farnost Zábřeh trvale podporuje činnost misionáře Romana Musila, který působí na Haiti. S ním se pracovníkům ACH Olomouc po nějakém čase podařilo zkontaktovat.

Děkujeme všem, kteří jste přispěli jakoukoliv částkou při Tříkrálovské sbírce. V obci Klopina bylo vybráno
8 690,00 Kč a v obci Veleboř 4 990,00 Kč. Jménem Charity Zábřeh Vám z celého srdce děkujeme.
K čemu ještě budou použity Vaše peníze se můžete dozvědět na těchto webových stránkách www.zabreh.caritas.cz

Vy všichni, kdo máte ještě chuť pomoci!!!
Charita Česká republika vyhlásila prostřednictvím Arcidiecézní charita Olomouc na pomoc Haiti veřejnou sbírku a otevřela sbírkový účet číslo:
35-1868350237/0100 u Komerční banky, VS 99999.

Do sbírky je možné přispět také odesláním DMS HAITI na číslo 87777 (jedna DMS stojí 30 Kč, na pomoc Haiti tak přispějete 27 Kč).

Děkujeme, že nejste lhostejní!
Pro ilustraci ještě uvádíme zprávu ze ŠUMPERSKÉHO A JESENICKÉHO DENÍKU:
Rekordní Tříkrálová sbírka: 1 158 155 korun
Zábřeh - Vyslanci Tříkrálové sbírky na území zábřežského děkanátu vykoledovali letos o 57 tisíc korun víc než před rokem. V bílých kasičkách se znakem Charity skončila neuvěřitelná částka 1 158 155 korun.
„O tento skok se zasloužil větší počet koledujících skupin. V 96 obcích či jejich místních částech koledovaly 303 trojice králů, tedy o čtrnáct více než loni,“ uvedl ředitel Charity Zábřeh Jiří Karger.
V průměru se z každé kasičky vysypalo 3 822 korun, nejčastějším platidlem byly kovové dvacetikoruny, na druhém místě byla platidla v hodnotě padesáti korun.
Nejbohatší pokladnička s obsahem 19 952 korun byla stejně jako loni ta, s níž v Lošticích koledovala Ludmila Schwarzová. Hned druhá nejplnější pocházela z Moravičan; částku 19 480 korun tam vykoledovala Radka Adamcová. Z Moravičan pochází také šest z celkového počtu jedenácti dvoutisícových bankovek.
Moravičany jsou vůbec unikátem. Několika skupinám koledníků tam lidé darovali celkem přes 46 tisíc korun, tedy více než polovinu toho, co v sousední nepoměrně větší Mohelnici.
„To, že jsme součástí globálního trhu Evropské unie, potvrzuje i narůstající počet euroměny v pokladničkách. Letos jsme v nich našli a na české koruny proměnili 26,60 euro,“ uvedl Karger.
Z kasiček se ale vysypaly také polské zloté, staré české koruny a haléře, německé marky, chorvatské kuny, anglická pence, pamětní mince ZOO Dvůr Králové nebo žetony do nákupních vozíků.


Komentáře

Není vložen žádný komentář..

TOPlist