Dnes 17.4.2021 má svátek:        zítra:     

Články

« Seznam

Klovelácký tábor Vápenná 2010

03.08.2010

Cestovatelé časem, sejdeme se v neděli 25.7. na nádraží v Zábřeze a vydáme se spolu na cestu…
Takto začínala výprava do dob dávno minulých i těch budoucích. Základnu jsme si zřídili na úpatí Rychlebských hor – Vápenná lesní čtvrť.
Po průchodu bránou času jsme se první den ocitli v PRAVĚKU. Jeskynní malby a jiné útvary nás ohromili v Jeskyních na Pomezí. Na tomto místě nás čekal také poklad. Odhalil naše jména na náramcích a každý obdržel svůj pas, který dokládal skutečnost námi navštívených míst.
Vyzkoušeli jsme si život v pravěku, hledali potravu v lesích, rozdělávali a hlavně následně udržovali získaný oheň. Večer nás čekal lov pravěkých zvířat, za který jsme podle úspěšnosti obdrželi svítící oštěpy. Tento den také vznikly naše tlupy: CITRÓNI, MODŽÍ BOBŽI, GREEN DANGER, CVRČCI, ČERVENÍ DRACI. Ve skutečnosti jsme však více než rivalové v tlupách zůstali spojenci a přáteli.
Pondělí bylo dnem STAROVĚKU. Celé dopoledne jsme hledali podle mapy indicie, které nám napověděli odpolední program. Tím byla starověká olympiáda. Po zapálení olympijského ohně a pozdravení se s antickými bohy jsme započali zápolení v tradičních disciplínách jako řečnictví, běh těžkooděnců, hod oštěpem, skok se závažím, závody dvojspřeží.
Každý z nás vyniká v něčem jiném a tak není divu, že jsme si slávu vydobyli v jiném umění a nikdo nezůstal bez diplomu. Antika byla však také kolébkou dramatu. I tento kulturní zážitek ovlažil naše duše a při dramatizaci starých řeckých bájí nás děti skutečně překvapily a za jejich výkony by se nemusela stydět žádná herecká hvězda.
Třetí den jsme se bránou času dostali do STŘEDOVĚKU. Přivítal nás král Artuš a královna Ginevra. Prokázali jsme rytířské dovednosti a ctnosti a v odpoledních hodinách se vypravili na cestu na zámek – Janský vrch v Javorníku. Rytířstvo dosvědčilo také své umění plavecké na místním bazéně. Večer se nesl v duchu hledání svatého grálu, takže jsme se vydali na cestu odvahy za záchranu krále Artuše.
Středa. Bránou času se k nám dostal posel z daleké BUDOUCNOSTI s prosbou o pomoc o záchranu lidstva. Obával se o naše životy a vyjevil nám nebezpečí trifidů – jedovatých chodících rostlin. Museli jsme najít tajnou zprávu a zároveň oslepeni světlem meteorů ji rozluštit. Nebyl to lehký úkol. Ve zprávě stálo, že je nutné připravit se na cestování vesmírem, a tak každý z nás prošel výcvikem kosmonautů, jehož součástí bylo i pití a krmení se ve stavu bez tíže. Dále jsme prokázali dobrý zrak, pohotovost, hmat, paměť i pohyb v centrifuze. Náš přítel mimozemšťan nám poděkoval za naši připravenost a pomoc v boji s trifidy a tajemně zmizel…
Čtvrtek – SOUČASNOST. Uspěchaná doba, rodiče nemají čas na své děti…Nestačí obyčejné zážitky, chce to adrenalin! Navštívil nás Jirka Wolf a připravil nám zážitkový den – lanové překážky, při kterých jsme překonávali sami sebe. Večerní déšť přerušil střelbu z luku na terč a my přece jen našli klid pro společné zpívání.
Pátek – přesun v čase, ale i prostoru, na KLONDAJK. Celodenní výlet do Zlatých Hor na zlatorudné mlýny. Vlastoručně vyrýžované zlato. Chápete, že v tomto nám nemohl zabránit ani déšť nemilosrdně se snažící překazit nám zlatou horečku. Večer po návratu jsme si užili poslední večer plný hodnocení, vzpomínání, zpívání, děkování našim milým a neuvěřitelným kuchařkám Ole Drlíkové, Věrce a Petře Hýblovým, které nás pohádkově rozmazlovaly, objímání, radosti a závěrečného pokladu … prostě vše o tom, jak jsme si užili cestování v čase v téhle bandě dětí do nepohody! Nad tím vším držela ochrannou ruku naše zdravuška Radka Lollková, které také patří náš velký dík za její 24hodinovou péči.
Sobota – poslední cesta na nádraží a hurá domů vybaveni zaplněným pasem, vlastními stroji času, novými přátelstvími a hlavně plni nezapomenutelných zážitků. Nádraží v Zábřehu – poslední průchod bránou času zpět do roku 2010, poslední polibky a přátelská objetí se sliby na rtech – uvidíme se přece příště!
Za všechny zúčastněné se loučí a na příště se těší realizační tým: Lenka a Bobo Fréharovi, Mirek Hýbl, Petr Lollek, Zdeňka Míčová, Lenka Dokoupilová.

Děkujeme také všem dobrým duším a sponzorům stojícím v pozadí, pro nás však neméně důležitým! Děkujeme, bez Vaší pomoci by to nešlapalo tak, jak má!


V galerii si můžete prohlédnout pár fotografii.
(Přímí odkaz na fotky zde: www.klopinavelebor.c… )


Komentáře

Není vložen žádný komentář..

TOPlist